| Sawarekh a întrebat:

Eu am un chist pilonidal si practic, de mult mi s-a recomandat sa ma operez, dar pur si simplu imi este frica(am mai multe motive).
Ce voiam sa intreb, exista o comunitate cu doctori sau cum pot lua legatura cu un doctor chirurg? Sa vorbesc direct cu el, sa intreb legat de riscuri dar si alte detalii.

Ideea este ca doctorii buni, nu raspund pe Facebook sau pe watsapp...sau undeva sa le adresez niste intrebari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Te duci la doctor si afli tot ce vrei la consultatie.
dar nu e nimic grav, un tovaras a avut si a durat efectiv vreo 10-15 min extragerea si nici nu a simtit nimic. recuperarea nu a fost grea, doar putin incomod.

| Kren a răspuns:

Poți încerca pe sfatulmedicului.ro.
De regulă sunt medici specialiști care răspund la întrebările pacienților sau a persoanelor care au nevoie de asistență medicală