| ilyes a întrebat:

Buna eu sunt la dieta si azi am mancat 2 sarmale tinand cont ca eu mananc in fiecare zi doar biscuiti belvita,baton fitness, iaurt dietetic si fructe eu nu mananc mancare gatita dar azi nu m-am putut abtine si am mancat 2 sarmale.Cat pot sa ma ingras daca am mancat cele 2 sarmale

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva zeci de kg. Cum pana mea poti pune astfel de intrebari tampite.

Iti zic eu te ingrasi mai tare de la ca.caturile alea pe care le mananci decat daca ai manca mancare gatita si sanatoasa.

| greyhound a răspuns:

Doua sarmale au cred ca vreo 200 kcal. Ca sa iei in greutate un kilogram trebuie sa mananci un minim de 4000kcal si maxim 9000. Asta fara nici un pic de activitate.
Asa ca gandeste-te si tu un pic daca e asa usor sa te ingrasi.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa inteleg, vrei sa slabesti, fara sa faci sport? stai in pat si astepti... miracolul? hmm ok

| ilyes explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu fac si sport merg la sala de 3 ori pe saptamana

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ilyes):

Pai atunci, alergi mai mult, adica arzi mai multe calorii, pentru cele 2 sarmale, si s-a rezolvat problema

| vangaelis a răspuns:

happy mancarea gatita e mult mai buna decat porcariile asa zise "dietetice". Daca ai o alimentatie echilibrata si respectii principiile alimentare este de bun augur. De la 2-4 sarmalute nu te ingrasi. doar nu mananci in fiecare zi grasimi. Mai o salata, mai un cartofior fiert, mai o fripturica, intelegi tu.