| irinuta1113 a întrebat:

Eu mananc pe zi doua mere medii si doua felii de porumb, consum 200-300 de calorii pe zi este putin sau normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un organism uman aflat in COMA consuma intre 600-800 calirii zilnic, doar pentru supraviatuire.
Daca tu consumi nici jumatate pe zi, atunci cheama popa pana mai esti in stare sa vorbesti! big grin

| Idkidk a răspuns:

Îmi place că ai întrebat dacă este normal. rolling on the floor
Logic că nu este normal, e prea puţin. Măcar 1200 calorii ar trebui să mănânci pe zi.
Apropo, cum se feliază porumbul? rolling on the floor

| missfatadelatara a răspuns (pentru Idkidk):

Nimeni nu înțelege, nu fata e nebuna, noi suntem.

Se ia porumbul, se pune întrebări genunchi, se ia un topor, se poziționează lama pe mijlocul porumbului și când e gata, se lovește tare de tot.
REZULTAT: 2 felii perfecte de porumb în sânge laughing

| irinuta1113 explică (pentru missfatadelatara):

Eu porumbul il rup in doua, si chiar merge...

| Idkidk a răspuns (pentru missfatadelatara):

Ai dreptate laughing)

| Idkidk a răspuns (pentru irinuta1113):

Ă,tu ai zis felii nu 2 bucăţi

| AnastasiaK a răspuns (pentru irinuta1113):

Sa stii ca daca iei o paine si o rupi in doua nu obtii paine feliata laughing

| Crackman a răspuns:

Cel mai sanatos este sa mananci din toate, putin dar din toate, ca corpul sa isi ia esentialul iar tu daca te speri de greutate oricand poti apela la fitness sau alta activitate precum tenis.

| AnastasiaK a răspuns:

Este cantitatea perfecta ca sa fii moarta in...(mi-e lene sa calculez in cat timp) Good luckwinking

P.s. Ce reprezinta o felie de porumb? rolling on the floor

| AnastasiaK a răspuns:

Orezul se mai poate masura cu paharul, dar abia astept sa aflu cum a feliat ea porumbul laughing

| alexboss2020 a răspuns:

Daca mancai asa zi de zi nu mai puteai sa pui intrebarea pe TPU!
Cred ca glumesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as manca ca tine cred ca as ajunge in spital.Nu ca e putin, e inimaginabil, dar probabil glumesti.Normal e sa consumi 2500 kcal

| missfatadelatara a răspuns:

Irinuco, e puțin fată!

Devii anorexica, dacă nu esti deja,

Cu sau fara efort, minimul e de 1000 calorii/zi.

Sa nu mai zic de media zilnica de 2000.

| Ma3YaN1998 a răspuns:

Salutare!
200-300 calorii/zi este putin.
Media de calorii necesare pentru mentinerea la greutatea actuala este 2000/zi.
Daca doresti sa slabesti preferabil este sa mai scazi aproximativ 300 calorii/zi din cele 2000 calorii/zi necesare pentru mentinerea greutatii.

Mult succes!

| irinuta1113 explică:

Eu sunt nebuna?

| irinuta1113 explică:

Ok,atunci poti sa pleci.

| Alemaria30 a răspuns:

Sper ca ai pus intrebarea in gluma doar. oricine ti-ar spune ca e extrem de putin si foarte nesanatos. Un regim dietetic trebuie sa cuprinda o alimentatie zilnica de cel putin 1200 kcal.