| Mircea9 a întrebat:

Eu nu am scaun de birou! si stau la pc pe un fotoliu care este mai jos si picioarele formeaza un unghi mai mic de 90de grade, si cand stau cate3ore sau mai mult simt o durere in la partea lombara a coloanei! imi poate afecta cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu îţi afectează creşterea în înălţime,încearcă să stai cât mai drept pe scaunul biroului, astfel rişti să-ţi deformezi coloana vertebrală foarte mult, poţi să dai în cifoză, scolioză lombară, care se tratează foarte greu.
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai cât mai drept pe scaun.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Posibil, de aceea în această perioadă sportul este esențial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu afecteaza, dar daca mai continui asa, probabil ca o sa ti se formeze o cocosa!

| Geniuss a răspuns:

Nu dar te poti alege cu "cocoasa"