| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Eu parca imi pierd echilibrul cand merg, e totul in capul meu sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
39 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti faci niste investigatii medicale, fiindca nu-i normal sa-ti pierzi echilibrul cand mergi, ceva iti afectează urechea interna, ori neurologic este ceva in neregula.

| Celcestietot a răspuns:

Probabil, din moment ce nu a fost recunoscuta public aceasta senzatie.

| Sofer a răspuns:

E totul în capul tău.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate fi din cauza reacțiilor adverse a medicamentelor pe care le ei. Citește prospectul fiecărui medicament la rubrica reacții adverse. Sau poate fi de la ochi, tensiunea intraoculara mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anemie,anxietate sau o problema a urechii. Mergi la medicul de familie fiindcă se poate agrava ar putea indica și alte boli mult mai grave

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut! Problema a urechii? Te referi la tensiune?

| Bruno92 a răspuns (pentru Celcestietot):

Afecțiuni ale urechi dau probleme de echilibru, amețeli

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Boala meniere de exrmplu da mai sunt și altele care cauzează vertij. Lui i se trage de la anxietate

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Bine de stiut.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, o cauza ar putea fi si anxietatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

O să ajungă rău băiatul ăsta din cauză că părinții își bat joc de el nu îl duc la doctor. anxietatea netratata lasă sechele

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Consider ca sprijinul parintilor este unul important, de acolo se construiesc bazele sentimentale si daca ai o relatie buna cu ei, ai putea trece mai usor prin suferintele lumii asteia. Ar fi buna o vizita la doctor, nu spui rau, una este binevenita pentru oricine, nu este o rusine. Lasa urmari pe niste perioade lungi (anxietatea) daca persista o perioada mai lunga de timp, de obicei una de ani, dar, cu mult efort ai putea reveni la o armonie psihica, chiar daca nu este una deplina happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Magistral răspuns mai lăsat fără cuvinte laughing ești tare Man happy da părinții își bat joc de el nu îl iubesc îl bârfesc la alții că e nebun. Ferească Dumnezeu ce lume sad

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, si tu ai dat niste raspunsuri trimise din artilerie, eu cred ca iti ceri fundita la cat de tare si persistent comentezi laughing. Sunt multi in situatia asta, bro, sincer, chiar imi pare rau de un asemenea comportament inadecvat din partea acestor parinti, trebuie sa dispari cu gandul de la ei cat mai mult posibil ca sa iti fie bine putin acolo. Fereasca Dumnezeu, asta este lumea lui Satana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu știu Man nu mai am cuvinte nu știu cum să putea sa îi ajut pe acest băiat eu îl înțeleg părinții lui ar trebui sa ii ofere multă afecțiune, înțelegere în schimb ei îl judecă da ei nu realizează că din cauza lor poate a ajuns așa din copilărie i se trage toate astea. Da așa ar trebui să facă să plece de acolo da e foarte greu are probleme serioase nu știu nu doar anxietate cam ca utikixatorul avalohalyn probleme cognitive serioase poate chiar iremediabile când stai atât izolat atâția ani ți se "atrofie "creierul

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Mai greu sa schimbi parintii, mai ales ce inainteaza in ani, o solutie indiferent de varsta parintilor ar putea fi convertirea la crestinism, zic asta ca poate mai apoi se vor comporta cu mult mai bine, niciodata nu este tarziu sa te comporti frumos, dar constant (ca altfel nu prea tine treaba), chiar daca ar ajuta si putin acolo, tot este mai bine decat nimic. Cu cat inaintezi in varsta si nu faci nimic, cu atat te scufunzi mai mult intr-un nisip miscator, iar apoi devine cam fara scapare treaba, pentru un om singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu mă mir cum de rezista nu doresc la nimeni sa fie in pielea lui, nu știu ce să zic e trist nu prea mai am cuvinte da dar nu o sa o facă sunt prea mândrii și probabil sunt atei oricum nu se vor schimba daca nici unicul copil nu si l iubesc îți dai seama...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

De rezistat, rezista, face fata chinului, la fel cum stateau oamenii in taur, dar daunele pot fi iremediabile. Este trist, au nevoie de convertire in forta pentru o posibila sansa la bunatate si iubire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

In ideea că nu o dat în depresie e norocos sau cine știe are și nu știe el sau nu admite. Sau nu are vulnerabilitate genetica cine știe... Asta da ai pus punctul pe i happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, este bine ca nu a dat in depresie, poate ca i s-a schimbat si modul de gandire datorita acestor experiente, eu asta cred, ma gandesc ca s-a detasat de ceea ce ii face rau si traieste doar pentru ceea ce il intereseaza. Genetica sau nu, macar a scos-o la capat cu depresia cool.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Să sperăm că da happy da trebuie sa se mai maturizeze. eu nu as sta cu așa părinți doamne fereste

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nici eu, este bine oriunde nu este stres, in chirie, in casa cu 4 etaje, in propria rulota laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calciu, stres, odihna, deshidratare. Ceea ce se intampla e cam mult stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de tremurat mai tremuri când stai pe loc?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da e de la anxietate și eu am problema asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Cumpărați de la farmacie ceai de sunătoare te va ajuta puțin în anxietate te va mai calma. O cana de 2 ori pe zi timp de o luna.și încearcă și exerciții de respirație găsești pe yt

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Stai in zona aia de țigani e de înțeles de ce ești anxios unde ești antonescule laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

De la asta este cel mai probabil.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Înseamnă că poate fi ceva din trecut, trecutul poate lăsa urme și în viitor vorbesc în cunoștință de cauză.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ar trebui introdusa o noua fobie frica de ciori tiganofobia laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe laughing. Prin cartierele astea cu tigani ar fi mai multe persoane care sufera de tiganofobie laughing, poate ca la cei care stau in spuma cartierului, in zona 0 a acestuia laughing.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Fobia de,, negru'', Negrophobia laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

laughing

| AureliusTPU a răspuns:

Sunt sanse sa ai insolatie sau daca ochii tai nu sunt obisnuiti cu lumina puternica te ia o ameteala

| GabrielaParusi a răspuns:

Ești sigura ca nu ai anemie? adica lipsa de fier?

| alexandra2000155 a răspuns:

Și mie mi se întâmplă foarte des. Nici eu nu înțeleg de ce laughing) Ori lipsă de vitamine, ori. habar n-am