| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu echilibrul si uneori merg stramb, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

De la urechi.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Sa stii ca uneori ma doare urechea stanga sau dreapta, si am impresia ca nu aud la fel de bine cu stanga.

| Porcusorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu auzi la fel cu ambele urechi e normal. Oricum ai nevoie de investigatii ORL si neurologice. Iar daca aceste simptome au progresat rapid pana in prezent, ar trebui sa mergi urgent la control.

| xxCargoXXII a răspuns:

Buna,si eu am aceste problem din cauza platfusului.Adica am talpa piciorului(calapodul)drept, dar de obicei el nu trebuie sa fie drept si usor arcuit. Daca te vei uita in oglinda de la dulap si observe ca glezna se duce in interior si ai oo paranteza inseamna ca ai platfus si cam astea sunt problemele.Mers stramb, dezechilibru, obosesti si te dor picioarele de la 40 min de mers, simt niste arsuri de tapla si te doare.

| PhoenixStudio a răspuns:

Poti merge sa te consulte un doctor sunt mai multe motive care pot cauza asta.