| mgtow a întrebat:

Eu si cativa colegi ne confruntam cu o problema la servici, legata de vestimentatie. E formata din 65% poliester si 35% bumbac. Cand transpiram se simte miros naspa, am discuat cu firma sa imi dea uniforma 100% bumbac si a zis ca nu, pana nu duc analizele medicale sa se lamureasca, odata au trimis prin posta un morman de hartii ca sa fac raze x si alte probe. Acum sambata merg iar la medic, oare o sa am noroc sa iasa analizele in favoarea mea sau nu? Sper sa nu zica medicul ca sunt bine si n-am nimic pentru ca stiu cum ma simt si nu imi cade bine deloc sau sa zic la doctor ca ma irita + transpiratie si miros urat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sindbad a răspuns:

Ei vorbeste cu medicul sa-ti dea adeverinta ca-ti dauneaza uniforma de poliester, eruptii cutanate, dermatita atopica, alergie cu puruit, orice sa scrie la diagnostic. daca nu-i un tembel, sigur iti da.
De altfel poliesterul oricum este un material de tacac care nici nu ar mai trebui sa fie in imbracaminte si chiar dauneaza sanatii.

| mgtow explică (pentru Sindbad):

Sper sa rezolv sa scot asul sub maneca. Nu stau in RO si sper sa ii bag in cap la doctor cum sta treaba... sa nu zic ca sant investigat pentru abatere disciplinara pentru ca nu am purtat tricoul la munca. Chinezi imputiti ei au scos hainele de plastic la vanzare altfel nu erau probleme

| mgtow explică (pentru Sindbad):

Trebe sa faca investigatii in detaliu nu merge cu o hartie la mana ca sant batuti in cap si aia de la firma cu analizele.

| mgtow explică (pentru Sindbad):

Am noroc ca pe spate am cateva urme de la cosuri si o sa zica ca e de la uniforma bine zis. De inventat nu face dar sa rezolv treaba macar

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Iti trebuie un antipersirant bun! Interesează te la farmacie, te va ajuta, transpirand mai greu.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ii explici la GP situatia. Sigur ca nu are ce sa facă in privința vestimentației, dar probabil îți va recomanda ceva împotriva transpirației.
Sweat Block ai încercat?