| Rafael_Alin_1995 a întrebat:

am o problema legata cu un card d la brd. In urma cu un an am vrut sa fac niste cursuri, am facut analizele medicale dar am renuntat la curs, acum o luna mi.a venit prin posta ca trebuie sa platesc 56 de ron datorie pentru analizele medicale. Am fost la banca sa inchid contul dar mi s-a spus ca am contul poprit sau ceva de genul deoarece am o datorie de 56 de ron. In cont eu am 0 ron, nu il mai folosesc, dar as putea pune in acel cont suma de 56 de ron sa platesc datoria si sa se inchida contul? Sunt student si nu am venit, salariu. Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa depui suma si pe card, ca banca sa poata executa poprirea, dar nu este obligatoriu, poti plati suma direct, la unitatea unde ai facut analize si apoi sa duci chitanta la banca, pentru a dovedi plata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti plati suma ca sa inchizi contul, sau poti bune banii in cont, nu prea conteaza doar sa platesti

| Rafael_Alin_1995 explică (pentru suntserios):

Sa inteleg ca nu este nimic grav?

| suntserios a răspuns (pentru Rafael_Alin_1995):

Daca platesti suma, nu vad ce ar fi grav