| Maryyyaa a întrebat:

Eu sunt rârâită și vreau sa scap de asta. Cum să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In timp poate se va mai diminua. Dar nu total.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, asa esti tu, mostenire genetica de la parinti

| NLS a răspuns:

Ore de logopedie, insa problema putin probabil sa se remedieze complet.
Trebuie mai degraba sa te accepti asa cum esti.
Unele persoane (chiar si baieti, dar vorbesc despre fete acum) au vocea foarte subtire, pitigaiata si totodata ascutita, alte fete au vocea prea groasa, total nepotrivita pentru o fata.
Sa fii "rarait" nu e chiar atat de rau, si e chiar atragator pana la urma, daca vocea e potrivit "dozata".

| ReddY25 a răspuns:

Cu ajutorul unui logoped

| 4evergentleman a răspuns:

Le plac multor bărbați tipul tau de femeie crede-mă, nu are rost sa fii complexata.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Logopedie. Dacă sunteți la școală, discutați acolo, dacă nu, căutați tot la o școală sau pe internet un logoped.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Vorbește normal