| TeoIonela a întrebat:

Sunt raraita si stiu cum sa scap de chestia asta, dar nu stiu daca tocmai asta vreau... unii baieti de la bloc incearca sa ma imite dar nu pot. ce ma sfatuiti? sa scap sau nu? sa o iau drept calitate sau nu?

Răspuns Câştigător
| shishilik a răspuns:

Mi-ar placea sa fiu si eu raraita... e sexy si da un aer de frantuzoaicasmug

24 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Si eu sunt raraita...cand eram mai mik ma deranja .acum numai! imi spui si mie te rog frumos...cum faci sa scapi de rarait?big grin

| albastrel a răspuns:

Am inteles thea .lasa mai bine ramanem raraitehee hee

| eek a răspuns:

Si eu sunt rr-itahee hee .si pe mine ma tachineaza prietenii.mai ales baietii. da asta etongue m am obisnuit cu ideea. e ceva mai funny.nu intalnesti la toata lumeatongue asa ca n ai dc sa ti faci griji

| andreig a răspuns:

Eu am scapat smug dar printr-o metoda mai dezvoltata dar asemanatoare! Gandeste-te bine ce vrei! Eu unul zic sa scapi laughing) acum tu decizi :*

| TeoIonela explică:

''Albastrel alinu stiu''

stiu de la profa de biologie ca pielita de sub limba nu este dezvoltata cum trebuie si trebuie apasata cu un creion.asa a facut ea cu fiul ei si a unctionat-nu mai e rarait.

| TeoIonela explică:

""Raul364""

stiu ca le plac baietilor chestia asta....deci nu cred ca mai vreau sa scap...mersi alinu stiu

| dianka_4861 a răspuns:

Si eu am fost raraita dar cel mai bine scapa deoarece ...ustiu de tine... dar e mine la liceu isi bateau joc... fa exercitii cu creionul intre canini daca stii...si oricum este mai bine sa vorbesti clar...sincer este o calitate dar depinde cum o interpreteaza cei sin jur...succes te pup

| 61n4 a răspuns:

Si ce daca esti rararita?
nu vad ce te deranjeaza ...am un verisor cu aceea si dificultatebatting eyelashes... dar sa stii ca este un avantaj pentru el... mie mi se pare dragut...si tu ar trebui sa inveti sa folosesti asta ca un atuu al tau...baietilor le plac fetele ca tine...tocmai de aia incearca sa te imite...si presupun ca uneori te si necajesc asa putin.winking. dar nu cu rautate big grin...ramai asa cum esti... dumezeu stie de ce te-a lasat asa .si sincer .nu stiu cum ai putea sa scapi de astawinking...

| roxy4dark a răspuns:

Daca gasesti ceva sa scapi. zi-mi si miebatting eyelashes plz

| Raul a răspuns:

blushingimi plac fetele raraitebig grin

| Raul a răspuns:

Are dreptate blushing

| Raul a răspuns:

Deci asa se face... yyeeyy nu mai vrea sa scape de raraialalaughing

| goruna a răspuns:

Mai intai de toate... n-as prea crede ca asta se poate trata, ca si racealabig grin
mai pe urma, nu stiu cu ce te afecteaza faptul ca unii te tachineaza ...fiecare dupa cum ii lucreaza cerebelul.
si mai la urma... eu zic sa te bucuri, esti "deosebita", sexy" cum spune shishilik.
asta sa fie ultimul tau defect big grin

| cucubauuu a răspuns:

Scapa de chestia asta daca poti... iar despre baietii de la bloc...nu-ti fa probleme... ei fac misto de oricine pana la urma... nu-i baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc o persoana raraita, si ador sa vorbesc cu ea. uneori imi doresc sa-mi vorbeasca numai ea, insa nu reusesc. dar totusi sunt insistent si in timp am sa o las numai pe ea sa-mi vorbeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt raraita si nu m-a deranjat (aproape) niciodata. Se mai gaseau unele persoane sa faca din cand in cand misto si sa ma imite, dar le spuneam ca tot mie imi iese cel mai bine laughing si asa le inchideam gura. La un moment dat scapesem singura de raraiala, nici nu stiu cum, un fel de exercitii cu limba, dar dupa ce nu le-am mai facut, a revenit. In orice caz, in toata sc.generala, nu si-a dat nimeni seama ca sunt raraita. laughing Acum nu mai am nicio problema, din fericire n-am dat peste oameni care sa considere asta un defect, ci dimpotriva.
Arata-le baietilor acelora ca ai o calitate speciala si nu un defect, atitudinea ta conteaza foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt rr-ita. si pe mina ma deranjeaza uneori, pentru ca daca vorbesc repede si folosesc cuvinte cu multi de r, oamenii nu mai inteleg ce zic, si ma pun sa repet. dar asta e. sunt speciala in felul meu. eu zic sa te accepti asa cum esti, si sa nu faci o tragedie din asta, ca nu ai de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ramai raraita in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii trista...eu iubesc raraitzi si as vrea s afius hieu una din ei... dar asta e. asa'z dat ade la d'zeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt raraita si cateodata nici nu observ ca sunt, dar cand imi aduc aminte chiar ma obsedeaza straight facepoate sa imi spuna si mie cineva ( indetaliat daca se poate ) cum sa scap? multor persoane le place, dar eu uneori nu ma pot impaca cu ideeastraight face

| darius_4878 a răspuns:

Doare sa te faci sa nu mai fi raraita?

| darius_4878 a răspuns:

Io zic sa nu mai ramai raraita

| Pitikotuu a răspuns:

Nici eu nu pot sa zic "r"...crying

| lara_5747 a răspuns:

Pot sa-mi spui si mie te rog daca ai scapat de defectul asta?
mersi.