| syjey a întrebat:

Exista calamante sau antidepresive disponibile fara reteta?
Daca da, care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Antidepresivele se iau numai cu prescripție medicală. Calmante poți lua din categoria celor naturiste.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Poti gasi la plafar( magazine naturiste) calmante pe baza de plante. Un exemplu ar fi Passiflora.

| mgtow a răspuns:

Sunt dar mai bine nu dai bani pe niste pastile si iti schimbi tu mentalitatea, gandeste-te la ceea ce-ti place si trece mai ales daca esti pozitiv o sa ai parte numai de lucruri bune si ti se vor intampla chestii pe care nici tu nu le crezi, esti ceea ce gandesti si tu iti faci viitorul asa cum gandesti.

| mabo a răspuns:

Eu nu te pot ajuta dar in schimb am o rugaminte:daca gasesti niste calmante sau antidepresive mai putin puternice ca am probleme cu inima, care pot fi luate fara reteta imi lasi si mie un msg e rog ca nu mai suport viata asta si trebuie sa fac neaparat ceva? plssss? multa bafta, sarbatori fericite!