| syjey a întrebat:

Funda! Exista antidepresive fara reteta? urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Confort emotional de la fares( iti da fara reteta )sau exigan(extract uscat de sunatoare) Pentru probleme mai mari, mergi la medic si-ti da reteta daca este cazul (conteaza si varsta)!

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu, decat cele din plante! Sunt chiar mai bune, nu creaza dependente! Dar iti spun un lucru: totul are efect atata vreme cat tu detii controlul asupra ta! Impune-ti, lupta cu tine si te vei simti mult mai bine! Bea ceai de sunatoare, valeriana si paducel, fa sport si comunica cu prietenii!

| syjey explică (pentru fabiola):

Ceva care se elibereaza de la farmacie, nu exista? comprimate capsule etc?

| mgtow a răspuns:

Prin gandirea ta optimista scapi de depresie.

| julika83 a răspuns:

Nu. mai sunt unele farmacii care elibereaza extraveral fara reteta, dar nu e chiar un antidepresiv, este pentru tulburari minore de anxietate. oricum cel mai bine tot este sa mergi la medic si le iei cu reteta.