| bogdi1392 a întrebat:

Există fantome? Vă rog să fiți serioși deoarece mi-e frica sa ies afara noaptea... Ai câteodată ziua când am fiori! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Fantomele îți vor aduce probleme doar daca te uiți la filme horror și ești sensibil, in realitate ești complet in siguranță, nici o fantoma nu se va atinge de integritatea ta fizica.
Daca ai așa temeri îți sugerez sa nu te uiți la filme horror, mai bine te uiți la desene că sunt calmante pentru creier.

| bogdi1392 explică (pentru Mindfulness):

Mulțumesc mult! Chiar nu credeam că vor fii oameni serioși! M-am speriat că își va bate cineva joc de mine... Acest sfat este chiar foarte ajutator

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, doar pentru copii mici care nu-si asculta parintii.
Oricum nu ai de ce sa iesi tu afara, ca esti minor iar noaptea trebuie sa stai in casa si sa dormi.

| bogdi1392 explică (pentru Violleta2022):

Sunt un adult de 23 de ani. Mulțumesc pentru nimic. Noroc că ți-ai pierdut un minut din viața ta sa comentezi ceva inutil

| Violleta2022 a răspuns (pentru bogdi1392):

Ma indoiesc ca ai avea 23 de ani, fiindca numai copii mici se sperie de fantome si cred in povesti cu fantome.
Tu ori ai catuva ansori, ori te plictisesti si nu ai habar ce sa scrii.

| Cipi1212 a răspuns:

Fantomele sunt spiritele unor oameni care nu și-au terminat treaba pe pământ sau care au rămas atașați de anumite lucruri sau ființe. Probabil există dar intră în relații cu cei vii prin ședințe de spiritism. Dacă nu au apucat să treacă în lumea cealaltă, spiritele lor pot bantui o casă sau alte clădiri.