| anonim_4396 a întrebat:

Exista medicamente care ingrasa, sau dau pofta de mancare? Care sunt acelea? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu stiu ca cresc pofta de mancare: unele contraceptive orale, unele antihistaminice cum ar fi Peritolul si unele combinatii de vitamine, dar din pacate nu reusesc sa-mi amintesc acum care vitamina este responsabila de acest efect.

| nicky a răspuns:

In general vitaminele sunt cele care dau pofta de mancare deci te poti si ingrasa.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vitaminele & anticonceptionalele... dau pofta de mancare

Janina
| Janina a răspuns:

Eu am incercat tot felul de medicamente, injectii si perfuzii si de cand ma stiu tot slaba sunt. Parca m-as infometa.
tine minte: Sanatatea nu sta in grasime! Iar a fi slab este si va fi intotdeanuna la moda!winking

Shin
| Shin a răspuns:

Da, sunt cateva. Peritol parca da pofta de mancare. dar nu-mi mai aduc aminte exact... Poti sa ceri direct la farmacista, se elibereaza si fara reteta.
SHin.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Sunt o gramada de suplimente in farmacii, care au si prospect in care te atentioneaza ca sunt suplimente alimentare, dar sincer dupa mine ar trebui sa mananci cat doresti si dulciuri foarte multe, fara sa iei vitamine si alte suplimente.Ingrasarea pe baza de medicamente, te duce la obezitate si nu ai sa mai scapi de ea.

| littlesunshine a răspuns:

Cred ca vitaminele. Sau ceva suplimente alimentare.
Varul meu s-a ingrasat subit. si binebig grin cand a facut o cura cu Centrum. Iar bunica mea s-a ingrasat cand a luat spirulina dupa masa (daca iei inainte de masa. slabesti).
Eu despre astea stiu.

| sweety_9492 a răspuns:

Eu zic sa maninci mai des grefe sa vezi u ce pofta o sa ai...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerc si eu acum cu Centrum... si eu tot caut sfaturi si pareri dapai sincer pana acum nimic concret

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vitaminele