| DorelExpertu a întrebat:

Medicamente pentru pofta de viata exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Camelia93 a răspuns:

Exista sa stiti. Indiferent de problemele pe care le aveti. fie ca sunt legate de job, cuplu, financiare, sanatate, familie..etc. la orice exista o rezolvare.Important este sa aveti un umar de sprijin, un suflet caruia sa va confesati fie el parinte, prieten etc. Omul sa stiti ca nu a fost creat sa convietuiasca singur. Din istorie se stie ca primii oamenii au trait in grupuri. Oare de ce? Omul nu poate infrunta singuratatea si plictiseala. Asadar indiferent de motivul pentru care intrebati de acest medicament, raspunsul este simplu. Iesiti din casa cu prietenii sau participati la anumite evenimente, iesiri in strada din orasul dv sau practicati un sport faceti miscare. Miscarea dansul. aduc o stare de bine ...incercati sa va integrati intr-un colectiv si daca sunteti o persoana mai serioasa din fire apucati-va de citit bancuri ca sa radeti si sa povestiti celor din jur. Gasiti-va o ocupatie, adoptati un catel etc... numai numai sa aveti activitate si sa nu va zboare gandul aiurea. Cititi multe carti motivationale., cautati grupuri de oameni cara au aceleasi pasiuni cu ale dv. Gasiti-va vocatia, menirea indiferent cat de banala ar fi ea. Aceasta este pastila.
Curaj. dati piept cu viata!

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Antidepresivele gen Prozac etc
Dar prescrise și dozate neapărat de un medic specialist psihiatru.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce, vrei? Ia-ți o iubită...
Dar să știi că medicamentu' acesta poate avea si reacții adverse (alergii, dureri de cap...).winking

| DorelExpertu explică (pentru floresdemayo):

Iubitele astea, sunt si un dar, dar si un blestem.
Nu iti e bine, nici cu ele, nici fara ele laughing

| Donsavas a răspuns:

Exista antidepresive.

| Bizon95 a răspuns:

Sigur
decide-te ce vrei de la viata si GO FOR IT (du-te si apuca cu dintii, si nu lasa sa iti scape)

| DanielPH a răspuns:

Exista, 40-50 lei/g, pe acolo.

| costiceacristian200 a răspuns:

Există la anumite prețuri!

| corycoluca a răspuns:

laughing Singurul medicament suntem noi.Trebuie sa profitam de toate momentele din viata. Daca este ceva mai grav trebuie mers la specialisti.