| AvalohAlyn a întrebat:

Exista o modalitate sa scapi de depresie? Cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E complicat. Trebuie sa iti gasesti un psihiatru in care sa ai incredere si sa ramai in ingrijirea lui 3-4 ani, urmand cu sfintenie tot ce spune. Trebuie sa iti doresti foarte mult acest lucru si sa lupti in fiecare clipa sa il obtii. Trebuie sa iti gasesti mereu activitati intre oameni si, oricat de greu ti-ar fi sa le duci la bun sfarsit. Trebuie sa iti gasesti cai spre fericire (muzica, citit, matematica, facut curatenie, plimbat, filme, etc) si sa le folosesti intes.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Modalitati sunt destule si Bendeac are si nu a scapat in cativa ani de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupã intrebãrile tale probabil esti cam falit si obez, nu vreau sa te jignesc dar asta poate fi cauza trebuie doar sã o tratezi singur.
Trebuie doar sa faci astfel incât sa te simti bine in pielea ta, e foarte usor sa mai pierzi timpul pe acolo pe când ramai exact la fel.

| AlexSalling a răspuns:

Inteligent raspuns al Victoriei18, dar remediul e un psiholog. Altii, pot scapa fara, dar trebuie sa-si ocupe timpul la maxim, cu ceva ce la place. Eu am fost in depresie, dar m-am scapat singur. happy

| Victoria18 a răspuns:

Elimini cauza.

| Logann a răspuns:

De unde stii ca ai depresie? Daca de fapt, esti in extaz? A? AAA?