| Anonimusxretta933lkwx7cfccy3fe a întrebat:

Cum scapi de depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Prin consiliere psihologica.

| OnuOnulică a răspuns:

Incerci sa nu te mai gandesti la ea.
Si incerca sa faci alte chestii

| Florisa a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti pacea si linistea in lucrurile sau chiar oamenii care iti plac, apoi o sa vezi ca vei fi fericit/a

| pisihabarnuare a răspuns:

Pai nu stiu daca poti singur/a. sincer, iti trebuie un psiholog...

| mihaitr a răspuns:

faci lucruri care le consideri tu ca te ajuta foarte mult, uite iesi in parc, asculta muzica

| EduardMarius a răspuns:

Faci lucruri amuzante doar alaturi de prieteni sau de cineva drag!

| Ciprian1984 a răspuns:

Dai o fuga la un psihoterapeut happy

Exact cum mergi la dentist cand te doare maseaua, cand te "doare" ghiveciul din ganduri mergi la psiholog.

Mult Succes!