| Gaby212 a întrebat:

Exista oameni care sa nu fie afectati de alcool? Adica sa nu se imbete, oricat alcool ar consuma?
Eu la majoratul unui prieten acum cativa ani am baut vreo juma' de litru de bere si 2 paharele de lichior.Eram ca nou,n-am avut nimic.
La fel si ieri, cand mi-am luat un vin alb ca aveam invitati...Am baut vreo 3 paharr dupa ce au plecat si n-a avut efect.
De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai baut niste cantitati relativ decente, daca erai si mancat si ai si un fizic cat de cat nu te afecteaza atat

| Sn4k3 a răspuns:

Linisteste-te frate, ai baut juma de litru amarat de bere laughing.

| Yurisa a răspuns:

Unii sunt mai rezistenti la alcool decat altii, tu poate ai rezistenta mai mare.
Uite, eu nu am rezistenta mare la alcool dar ce ai zis tu e apa de ploaie pana si pentru mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bere si vin frate? Bea niste tarie si mai vorbim, ia incearca sa le si amesteci, nu ai cum sa nu te imbeti

| Peridava a răspuns:

Nu exista. Dar tu, daca ai mancat, puteai rezista la cat ai baut. Si nu toti au aceeasi rezistenta. Depinde si de cantitatea de alcool pur din bautura (taria alcoolului). Nu te baza pe faptul ca nu esti afectat de alcool, pentru ca intr-o zi vei avea surprize.

| alex15ccc a răspuns:

Bea mai mult pe stomacul gol daca vrei sa te imbeti, daca te imbeti greu inseamna ca ai un ficat bun.

| Gaby212 explică (pentru alex15ccc):

Nu,nu vreau...Doamne laughing
Cine a spus ca as vrea?!

| alex15ccc a răspuns (pentru Gaby212):

Aaa. am crezut ca vrei sa te imbeti si nu reusesti rolling on the floor
oricum, e misto sa fii tanar si beat.

| Gaby212 explică (pentru alex15ccc):

Ce simti? laughing
Serios.

| alex15ccc a răspuns (pentru Gaby212):

In principal te simti mai bine, razi mai mult, te distrezi mai bine, mai ales pe muzica. te vei simtii usor ametit, o sa urinezi mai mult, nu o sa mai gandesti prea clar, posibil sa fii lipsit de dezinhibitii, adica o sa faci mai usor tampenii, deci ai grija.

daca te cheama cineva la bautura sau vrei tu sa bei cu prietenii trebuie neaparat sa bei cu masura, trebuie sa-ti cunosti singur limitat, altfel o sa vomiti, o sa te simti rau si a doua zi va fi groznic.

| Gaby212 explică (pentru alex15ccc):

Daca o sa ma imbat, o voi face singur happy
La majoratul meu a cazut unul pe sub masa si l-a rinut minte toata clasa.

| ziptrack a răspuns:

Secretul e cat de repede ajunge alcoolul in sange. Cu cat ajunge mai greu, cu atat persoana respectiva intarzie sa ajunga la starea de euforie. Pentru aceasta, consumati o masa cat mai bogata inainte sa consumati alcool (in special grasimi); totusi trebuie sa stiti ca alcoolul consumat in exces dauneaza grav sanatatii, in special alcoolul din comert care contine numeroase chimicale.