| IrinaAniri a întrebat:

FUNDA! azi am baut pentru prima oara bere, de jumate de litru cu 4% alcool, si dupa aia m-a durut burta ingrozitor, si dupa am fost constipata... am 13 ani, credeti ca e prea devreme sa beau bere? voi cand ati baut prima oara? ma intereseaza mai mult parerea fetelorwinking

Răspuns Câştigător
| reese a răspuns:

Nu,stai linistita trece pana maine. doar nu mai bea niciodata eu am continuat sa beau si am ajuns sa vad ca ma lua valul prea repede

16 răspunsuri:
| StilSanatos a răspuns:

Daca un alimene sau o bautura iti face rau o eviti.in cazut tau e bine sa mai astepti pana sa consumi bere, important e si ce anume ai mancat inainte, ce combinatie de alimente+bere, sau alte lichide ai consumat.sunt mai multi factori care ti-au putut provoca constipatie.

| IrinaAniri explică (pentru StilSanatos):

Faza e ca nu am mancat decat o supa cu vreo 8 ore inainte, deci practic nu am mancat nimic

| reese a răspuns:

Te-a durut din cauza faptului ca stomacul tau era aproape gol, spre ex pe mine prima oara m-a durut capul si nu mancasem chiar nimic

| IrinaAniri explică (pentru reese):

Ce coincidenta, si pe mine a inceput sa ma doara capul... dar nu e ceva grav, nu?

| reese a răspuns (pentru IrinaAniri):

Apropo,fundita mea?batting eyelashes

| reese a răspuns (pentru IrinaAniri):

Nu,stai linistita trece pana maine. doar nu mai bea niciodata eu am continuat sa beau si am ajuns sa vad ca ma lua valul prea repede

| Xtadelo a răspuns:

Mai bine bea un suc

| iKeel a răspuns:

Eşti o tembelă... Trebuie să bei bere după 18 ani.

| IrinaAniri explică (pentru iKeel):

Pe bune? dupa 18 ani? zi-mi tu pe cineva care sa nu fi baut pana la 18 ani... totusi

| iKeel a răspuns (pentru IrinaAniri):

Eu am băut, dar doar câteva înghiţituri, nu ca tine.

| BluishAngel a răspuns (pentru IrinaAniri):

Fetele normale? /straight face zau asa, toata lumea bea cateva guri mai ales la varsta ta, nu se apuca sa bea pahare intregi, ca tampitele.

| IrinaAniri explică (pentru BluishAngel):

Ehh, nu am aut chiar o doza de jumate de litru, am fost cu prietenii, si au baut si ei cam jumate, deci am baut cam un pahar. am vrut si eu sa vad cum e, nu am pus in viata mea gura pe bere pana azi.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Draga mea, cand bei bere cel mai bine e sa bei cu aer, pentru ca pe urma ragai si iti trece durerea de burtica. Apropo eu am incercat prima data tot la 13 ani.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Aa da si cand ragai, ragaie in interioru tau, adica fara sunet, ca o domnisoarabatting eyelashes

| BluishAngel a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Ce domnisoara, ca atunci cand bei bere mai arati ca o domnisoara? Hai sa fim seriosi, numai tampitele fara educatie se apuca sa bea bere de la o varsta asa mica.Nu va ofticati, asta e adevarul din pacate.

| Marry123 a răspuns:

Eu am baut si n-am patit nimic nu'mi amintesc cand am baut prima data dar eram mai mica thinking

| omudeapa a răspuns:

Pai eu am baut la 14 ani si nu am avut nimmic.Acum depinde si de cum reactioneaza organismul tau la alcool. Poate ca esti mai sensib.Iti sugerez sa mai incerci pe la 15 -16 ani:0