| Spartacus62y a întrebat:

Exista posibilitatea să nu poți să te îngrași chiar dacă ai mânca mult? Adică la 1, 70 și 56kg dacă mănânc 2500-3000 calorii n-aș putea pune kilograme în plus? Așa am mai auzit, că dacă așa e metabolismul tău, nu pui oricât ai manca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt persoane care mananca mult si nu pun mai nimic pe ei. Alte persoane abia ciugulesc ceva si se ingrasa vazand cu ochii. Nu toti suntem la fel. Probleme metabolice.

| Mihai_Andrei_Neagu_1995 a răspuns:

Nu pui pe tine daca ai activitate fizica

| Varguitas a răspuns:

Metabolismul indica arderile calorice. Trebuie sa stii cate calorii arzi pe zi si pentru a pune pe tine trebuie sa ai surplus caloric(200-300kcal +)