| lucashawty a întrebat:

Dacă mănânc 200 de calorii pe zi la 14 ani e bine? adică exista posibilitatea sa nu mai cresc? cam câte calorii sa mănânc ca sa nu ma îngraș? am 14 ani, 170 de cm și 47 de kg

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 47 kg la 170cm și încă vrei sa ai deficit de calorii? Din 200 calorii pe zi, în câteva zile ajungi cu perfuzii la spital. Nu te juca cu sănătatea ta, vizitează un nutriționist mai bine.

| Rd79 a răspuns:

Depinde cate zile mananci 200 calorii. Pe termen lung nu numai ca o sa te opresti din crestere, dar o sa si mori.

| lucashawty explică (pentru Rd79):

Mănânc 150,200 de calorii in fiecare zi, asta e stilul meu de viața alimentar