| Mayze a întrebat:

Exista tratamente naturiste pentru vergeturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Masaj si impachetari cu argila, insa pentru diminuarea lor. Odata ce au aparut, pielea nu se mai regenereaza in locul respectiv. Poti doar sa le faci mai putin vizibile.

3 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Probabil ca exista ceva naturist pentru diminuare, mai sunt cremele si masajul dar nu vor disparea complet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista tratament pentru vergeturi, dar in prima faza te poti ajuta cu ulei de bebe sau ulei de masline, masaj circular zilnic.schimbarile bruste de greutate iti "rup"pielea, care nu se mai poate regenera.hidrateaza zilnic pielea cu ulei de bebe pentru a evita vergeturile(sani, abdomen, coapse)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat cu faina de porumb am pus cu gel de dus si in fiecare seara la dus ma masam si sau diminuat...