| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

Există vreo operație de schimbare a culorii pielii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Operatie e impropriu spus. Dar se face, Michael Jackson fiind un exemplu destul de celebru care si-a schimbat culoarea pielii. Asta functioneaza doar pentru a face o culoare mai deschisa/palida. Pentru ca sa ai un ten mai inchis exista bronz, natural sau nu.

| Andersen2k18 a răspuns:

Exista,dar poti sa-ti schimbi pielea si natural stand la soare dar nu excesiv sau la solar(Maxim 5 minute, odata la o saptamana)

| DamianTPU a răspuns:

Da, din cate stiu. La chirurgie plastica si se face doar pentru "aprinderea" culorii pielii.
Se face in strainatate.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DamianTPU):

Aha,deci pot obține o piele cu aspect palid prin chirurgie plastică. Natural nu aș putea?

| CodreanuC a răspuns:

Vad ca tot pui întrebări despre schimarea fizică, mai e și codita asta colorata. Tu nu ești împăcată cu tine?, nu îți place cum arăți?
Aceste întrebări ar trebui să îți pui.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru CodreanuC):

Da,nu îmi place cum arăt! Vreo problemă? E viața mea și corpul meu, deci mă privește doar pe mine

| CodreanuC a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

TPU e un site care ajuta oameni, eu vreau doar sa te ajut