| Nyo a întrebat:

Exista operatie pentru schimbarea culorii pielii in alb? Daca da, unde se poate face? Sunt un tip brunet, vara ma bronzez ca dracu si nu imi place pentru ca lumea spune ca sunt tigan. Daca stiti cumva unde se poate face aceasta operatie va rog sa-mi spuneti. M-am saturat se se facă glume rasiste despre mine

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Multumeste-te asa cum iesi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista operatii extrem de scumpe la care apeleaza numai vedetele. Incearca sa folosesti protectie solara cu factor spf mare, si in felul asta nu te mai bronzezi. Poti purta sepci sau palarii in sezonul cald, sa nu te prinda soarele pe fata.

In locul tau as taia legaturile cu aceste persoane rasiste.Pe masura ce avansezi in varsta pielea doar se inchide la culoare, se pateaza etc, deci nu ai nicio sansa sa o albesti pe cai naturale.

Poti doar sa protejezi ce ai acum si eventual sa mergi la salon pentru sesiuni de peeling chimic, desi nu e recomandat, deoarece iti subtiaza pielea si esti expus la multe pericole in ce privestea sanatatea pielii.

| Nyo explică (pentru dullcat):

Eu am parul mare si cret si nu imi sta bine cu sapca si ca eu lucrez la glovo cu bicicleta si nu am cum sa nu iau contact cu soarele

| lpavel a răspuns:

Nu exista asa ceva! Trebuie sa te accepti asa cum esti! cand te vei maturiza tu si cunoscutii/prietenii tai, atunci nu-ti vor mai zice asa ca vor stii ca nu orice brunet e tigan! Exista tari intregi de bruneti/e asta inseamna ca toti sunt tigani? laughing Stai calm, numai incultii numesc brunetii tigani, iar cu astfel de persoane nu trebuie sa-ti bati capul, cine-i prost, moare prost, n-ai ce face... Apropo, sunt si eu brunet dar inca n-am fost numit niciodata tigan, depinde de anturajul din jurul tau!
Tiganul se deosebeste de noi, ajunge numai daca scoate cateva cuvinte...

| sammie a răspuns:

Acceptă-te așa cum ești tu! Nu există așa ceva. Dacă ceilalți fac mișto de tine atunci nu-i băga în seamă!

| AmandinaDragan a răspuns:

Jackson s-a facut alb.

| Continchiscontsters a răspuns:

Ba frate stai frate liniștit ca cine te iubește cu Adevărată și ține la tine cu Adevărată frate meu drag și albastru sa fi și mov sa fi o sate iubescă în felul tău de a fi cu Adevărat

| Nyo explică (pentru Continchiscontsters):

Pai asta e faza nu ma iubeste nimeni