| anonim_4396 a întrebat:

Fac exeme sub inel de fiecare data cand transpir.care sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este din cauza toxinelor eliminate din organism, ai grija sa mananci cat mai sanantos iar daca consumi alcool sau/si fumezi trebuie s-o lasi mai moale, We will talk tomorrowwinking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fumez si nu beau.eram curioasa pentru pana acum doar in urechi si la deget am ajuns sa am diverse chestii nu si la restul

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Pielea ta e alergica la metalul din care e facut inelul.
Unii pot avea reactii alergice violente (la aur, de exemplu)

| strengaritzza a răspuns:

Inelul este din argint s-au aur?
Multe persoane patesc chestii de genul acesta din cauza ca nu suporta aurul s-au argintul. Cumnata mea are problema aceasta la ureche, nu poate sa poarte numai aur, cerceii din argint o irita.

Nu mai purta, daca vezi ca nu iti face bine.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru strengaritzza):

Argint

| strengaritzza a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Incearca si nu mai purta. Orienteaza-te spre aur. Eu am din aur alb. Fiinda cel galben nu imi place. Eu n-am probleme cu el.

| strengaritzza a răspuns:

Da scumpa, sunt unii care fac alergie de la aur s-au de la argint. Ceea ce te deranjeaza trebuie sa eviti, in timp poti sa faci eczema la deget si se trateaza greu.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru strengaritzza):

Atunci sunt curioasa.sub inel fac exeme, inelul fiind din argint.la gat am un lantisor de argint si nu am facut nici o rana desi atat lantisorul cat si medalionul sunt din argint