| Larisaaaa a întrebat:

Daca am un inel de aur de 5 ani si dintr-o data mi se inegreste degetul sub inel, este de la fiere? sau din ce cauza?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inelul tau nu este de aur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la aur nu ți se înnegrește. Eu port permanent trei inele de aur, de șapte ani, de zece respectiv de două luni, nu le pun jos niciodată și nu mi s-a înnegrit pielea. Ești sigură că e de aur? Inelul s-a înnegrit? Ai observat vreo schimbare pe el?

| Larisaaaa explică (pentru anonim_4396):

Inelul nu s-a innegrit. doar degetul. si e prima data in 5 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Larisaaaa):

Poate e doar murdărie care nu putea fi spălată și s-a adunat. Îl pui jos vreodată? E gros inelul? Dacă e gros sau nu ți-l scoți niciodată, poate fi murdărie. Dacă nu, n-am nicio idee. Du-l la un specialist să-ți spună dacă chiar e aur și cât de curat este (carați).