| alexxis0712 a întrebat:

Fac sala de 3 luni, nu am luat niciun supliment. Daca continui asa fara suplimente rezolv ceva? multi zic ca nu o sa ma mai maresc deloc. daca nu iau proteine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Adevarul e pe la mijloc. Adica de crescut vei creste si fara suplimente, DAR mai incet si nu la fel de mare. In loc de 9 kg de muschi cu suplimente intr-un an vei pune 7 kg. Diferenta mica, dar este. Cum zice si Cosmin, dar nu perfect la fel. Absorbtia rapida din proteina suplimentata intra in muschi fix cand acesta are nevoie de ea, din alimentatie intra ceva mai tarzior, creatina nu o poti lua din alimentatie la fel de multa ca din suplimente..adica ajuta, dar nu fac minuni. Cresti si fara, dar ceva mai incet

| Cosmin86 a răspuns:

Daca iei proteinele din mancare sau din suplimente este FIX ACELASI LUCRU, punct.

Doar ca daca vrei din mancare, sper ca intelegi ca trebuie sa mananci 4-5 mese pe zi ( dar MESE nu gustari ), ca din 3 mese e cam greu sa-ti asiguri necesarul proteic.

| 2Low a răspuns:

Keep pushing!
Si nu te mai lua dupa lume.Toti se cred antrenori de fitness mai ales la sala de forta.
Proteinele le poti obtine din mancare(Trebuie si sa mananci mai consistent inainte sa mergi la sala). Consuma alimente bogate in proteine.

Răspuns utilizator avertizat
| xjr97 a răspuns:

Cei care iti zic asa ceva vor doar ca tu sa te lasi... Continua si vei vedea rezultatele happy