| Adw a întrebat:

Fac sala de o saptamana si as dori ca pe viitor (peste 1-2 luni) sa iau suplimente alimentare, proteine in special. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu baga prostii in organism

| DrDeath a răspuns:

Total mass 4200 este cel mai bun pentru inceput.Te ajuta foarte mult daca lucrezi intens.Si eu am facut sala 5 luni si am intrebat ai multi instructori de la mai multe sali de la care mergeau si prietenii mei. Daca vrei sa ai muschi si forta acesta este cel mai bun.Eu in 3 luni IARNA am facut biceps si piept intens si acum dupa ce am luat pauza 2 luni inca mai am aceeasi muschi vizibili.Nu mi-au scazut si nu mi sau mai lasat.
Uite programul meu:
3 luni sala intens
1 luna repaus deoarece muschii au nevoie de odihna.
Si tot asa.Gasesteti o serie de exercitii care ti se potrivesc.Eu nu am reusit din prima luna, am schimbat 3 programe de antrenament si dupa aceea am reusit sa cresc.

Răspuns utilizator avertizat
| Nanutzu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iei proteine "Milk & Egg" de la Redis Nutritive, sunt foarte bune si au si un pret atractiv. Daca vrei sa ai performante, ia doua doze / zi, o doza in timpul antrenamentului, iar a doua doza dupa antrenament. Uite aici: http://www.redis.ro/proteine-concentrate/31-milk-egg.html

| DorelXD a răspuns:

Credeam ca vrei ajutor la constructia salii.

| FitMan a răspuns:

Depinde de datele tale personale. Aici ma refer la tipul somatic, varsta, greutate. Daca vrei te pot ajuta insa trebuie sa stiu datele astea. Bafta

| FitMan a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bun ar fi : Whey gold standard ON (o cupa dimineata pe stomacul gol si una dupa antrenament) si Milk & Egg de la PN (o portie inainte de culcare). Bafta la sala!

| Catalinjr a răspuns:

Cum a spus si Fitman, o proteina whey de la ON http://www.culturism.net/......-3-kg.html un arzator si vitamine