| Labirintdesentimente a întrebat:

Fara alte introduceri, mi s-a umflat maseaua si duminica am mirul. Stiu ca nu o pot face sa se dezumfle in atat de scurt timp, asa ca as vrea sa stiu daca imi puteti spune nite modalitati prin care fac sa nu se vada atat de tare ca am maseaua umflata. Si as prefera sa nu stau cu parul peste fata, fiindca e vara etc...sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

Pune niste gheata. De asememea poti incerca sa pui galbenusul de la ou daca reusesti.

| eXtremeAdy a răspuns:

Recomandat e sa mergi la dentist, nu sta asa ca se agraveaza, asa cu dentistul iti revii mult mai repede. Dar pana una alta iti spun ce am incercat eu, daca ai umflatura in gingie, poti incerca cu un bob de sare sa freci acolo in acea zona incet incet, pana se face putina rana, metoda e dureroasa, dar eu asa am putut scapa de un abces, ce e drept putin mai mic, oricum e mai bine ca e umflata, fiindca astfel aveai niste dureri infernale crede-ma