| Missuniversellm a întrebat:

Fetelor, ajutaţi-mă vă rog.
Aseară, am observat pe chiloţi nişte pete maro, m-am schimbat şi am..dormit. Azi dimineaţă, m-am uitat pe chiloţi, şi nu erau murdari. Am 14 ani şi nu am avut pînă acum menstruaţie. Şi, încă ceva: nu mă doare burta, nimic. Ce poate fi?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vestea este că vei intra in rândul fetelor active sexual, adică vei devenii femeie! Începe adolescenţa!

| mona a răspuns:

O sa iti vina menstruatia curand

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acele "pete maro" care le-ai văzut sunt simptome premenstruale, asta înseamnă că o să-ţi vină menstruaţia în curând.

Până atunci e posibil să mai ai astfel de pete sau scurgeri maronii.

Faptul că nu te doare burta nu prea are legătură, sunt fete care NU au dureri la menstruaţie - deci, te poţi considera norocoasă.

Toate cele bune.

| emilitalia a răspuns:

Daca au fost maro si au fost in partea din spate a chilotilor putin probabil sa ai ciclu. Cine stie ce a fost. Stai cu ochii pe ei zilnic sa vezi ce se intampla.

| myruna2012 a răspuns:

Te-ai **** aseara sau erai murdara la fundulet! happy

| myruna2012 a răspuns:

Aropo, o sa iti vina menstruatia!

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Nu te panica! Menstruatia isi face "intrarea", asa se intampla la inceput. In curand vei avea menstruatie. Poate nu zilele astea, dar in lunile care vor urma, cu siguranta. Sa nu te sperii, este ceva normal. Numai bine!