| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, ajutor! Am avut o infectie urinara cu ecoli care mi-a trecut. Conform analizelor nu mai am nimic si nu mai am niciun simptom. Am fost la ginecolog si mi-a prescris un ovul, care e din cate am inteles pentru Candida. Dar nu mi-a facut vreo analiza de secretie si mi-a zis ca sunt bine si nu am nimic. Acum nu stiu ce sa fac, daca sa il iau sau nu avand in vedere ca nu am usturime, mancarime sau vreo scurgere. Am nevoie de un sfat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Cu siguranta a vazut o secretie neobisnuita atunci cand te-a consultat sau pur si simplu ti l-a retetat pentru ca tratamentul cu antibiotic ajuta ca aceasta ciuperca, care deja traieste in corpul uman, sa preia controlul florei vaginale.Sau ambele variante de mai sus.
Nu este necesar sa astepti pana cand se instaleaza candidoza.
Sau tu crezi ca ala este prost si ti-a prescris niste ovule la misto si orice alta persoana de pe TPU stie mai bine?