Întrebare recomandată | detty24 a întrebat:

Fetelor ati folosit candva pastile Alevia pentru par si unghii? Eu le iau de ieri cate doua pe zi dimineata si seara, chiar ajuta la cresterea parului? Fundita *-*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufulete16 a răspuns:

Buna!
Si eu eram disperata dupa un par lung si am cautat peste tot. Cel mai bine e sa iti faci masca de par cu ulei de ricin, ulei de masline, galbenus de ou si vitamina A. Tine-l de dimineata pana seara sau seara pana dimineata urmatoare. Fa-l o data pe saptamana sau o data la 2 saptamani. Merita + ca ii da un aspect matasos si sanatos!
Sper ca te-am ajutat happy

| detty24 explică (pentru Pufulete16):

Dupa tratament cam cati cm ti-a crescut parul?

| Pufulete16 a răspuns (pentru detty24):

Pai rezultatele se observa mai mult dupa cateva luni, atunci se vede ca ti-a crescut vreo 10 cm [in 3-4 luni] dar eu nu am facut mereu, dar daca faci mereu iti creste mult. Eu in octombrie m-am tuns mai scurt. un pic peste urechi, iar acum imi sta si prins sus, si un fel de coc si imi ajunge pe umeri si pe spate happy. Mai ales daca il am dat cu placa, tinand cont ca m-am mai tuns acum o luna

| detty24 explică (pentru Pufulete16):

Mersi mult *-* ai o fundita :p

| detty24 explică (pentru Pufulete16):

Nu.mi apare iconita cu fundita in dreapta sad

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai cerut sfatul medicului de te alimentezi cu astea?
Pa, pa.

| detty24 explică (pentru Legiuitoarea):

E doar un supliment alimentar, intr-adevar poate avea efecte negative dar daca mi l-au dat fara reteta si mi-a spus farmacista ca sunt ok...

| Helena2011 a răspuns:

Pai a luat mama... da a ajutat... doar ca trebuie sa te tii de pastile!
Fundita? :*