| AllePuffu a întrebat:

Fetelor, care ati folosit ob-uri? As vrea sa stiu daca doare cand le bagati straight face Pot sa patesc ceva daca folosesc ob'uri in loc de absorbante, adica sa fac vreo infectie ceva? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Infectie faci daca esti taiata si acel lucru e cu un microb totusi spalate pe maini cand pui mana pe el e mai bine sa pui raul in fata deci vaginul e mai curat ca gura care are milioane de microbi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată :)

Chiar dacă eşti virgină, poţi folosi OB mini - vezi linkul :
http://www.carrefour-online.ro/......241433.png

Vezi diferenţa de mărime între OB mini şi cele normale la linkul :
http://m.cdn.blog.hu/ki/kittyna/image/ob.JPG

După cum observi din poză, cele mini sunt mult mai MICI - deci, le poţi folosi LINIŞTITĂ chiar dacă eşti virgină!

Vezi şi Prospectul OB mini la linkul :
http://www.prospecte.net/prospect-ob-igiena-intima

NU te doare când îl introduci şi NU faci nici o infecţie!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Eu am citit ca ob-urile cam maresc riscul de a face infectii vaginale si ca nu se recomanda, a fi folosite decat cand mergi la plaja, in excursii etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare ...si nu faci nici o infectie daca il schimbi la timp si evident te speli pe maini inainte si dupa ce il pui.happy

| heiii a răspuns:

Iti spun din proprie experienta, ob-urile nu dor cand le bagi.dar, daca esti virgina, te doare de nu mai poti cand vrei sa te asezi pe scaun.

| Simionov_Aleka_1992 a răspuns:

Hey! Eu folosesc ob-uri de aprozimativ 4-5 ani, nu am avut infectii din cauza lor si nici altceva.Bineinteles ca trebuie sa il schimbi la timp, sa te speli si pe maini si si in zona intima. Poti sa folosesti linistita, nu o sa te doara deloc!