| simplythebest123 a întrebat:

Saluuut! s-ar putea sa fie putin cam complicat, dar as vrea totusi sa incerc.Am o intrebare pe care o adresez tuturor fetelor care folosesc tampoane.Cum sa introduc tamponul daca vaginul doar e atit de strimt? cum sa il introduc? de care sa cumpar daca sunt virgina? va rog spuneti cu cuvintele voastre cum a fost prima oara cind ati introdus tamponul, nu tebuie sa data copy paste de pe google. Stiu ca e un pas important, de vreme ce pina acum am folosit doar absorbante, si trebuie sa ma informez. Daca este, puteti sa imi dati un video, o fotografie, orice ce m-ar putea ajuta.!
Multumesc, fundita garantat!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Sunt unele mini, alea ar putea fi folosite si de virgine, dar tot nu este recomandat :) plus ca daca stai la soare fluxul sanguin poate fi mai mare si poate da pe alaturi si e mai rau decat daca ai absorbant normal. cel mai bine ar fi sa vorbesti si cu mama ta si poate cu chiar cu un medic ginecolog, este o zona mult prea delicata si prea importanta sa nu o tratezi cu seriozitatea cuvenita :) instructiuni de aplicare ai aici http://www.clopotel.ro/......le-60.html

10 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca esti virgina nu poti folosi tampoane de genul OB, care se introduc in vagin, si doar din cele care se prind de chilot, deci sa nu faci vreo maxima prostie sa-ti bagi din ala sa te ranesti, sa ajungi la spital cu vreo hemoragie, mai ai ceva rabdare. plus ca nu sunt foarte igienice si iti poti produce leziuni cand le introduci, deci nu prea ar trebui sa le folosesti nici dupa ce iti incepi viata sexuala decat ocazional, nu trebuie sa luam de bun tot ce vedem prin reclame happy

| Leutzbv a răspuns (pentru mixxjim):

Eu aproape as paria ca e baiat...happy

| mixxjim a răspuns (pentru Leutzbv):

Daca pune problema ca e virgina parca as zice ca nu e, dar n-ar fi de mirare sa fie si cum spui tu laughing si daca e, lasa-l sa stie si el, ce sa-i facem?

| Leutzbv a răspuns (pentru mixxjim):

Poate ca vrea sa-si introduca in nas... daca e baiat. Dar daca e fata imi cer scuze :0

| mixxjim a răspuns (pentru Leutzbv):

Si daca e baiat, cred ca e curios pur si simplu, nu neaparat sa si-l bage undeva laughing tu nu erai curios la varsta asta? tongue oricum, e fatawinking

| Leutzbv a răspuns (pentru mixxjim):

K

| simplythebest123 explică (pentru Leutzbv):

Sunt fata, ce Dumnezeu?!

| simplythebest123 explică (pentru mixxjim):

Multumesc pentru raspunsul tau, dar luna viitoare merg la mare si dupa calculele mele, avind in vedere ca deja am stabilit data, voi fi pe stop..si daca voi folosi absorbante va fi jale, vreau si eu sa ma scald..asa ca tampoanele sunt singura varianta..de aceea doresc sa stiu cum se introduc, am auzit ca sunt si tampoane pentru virgine

| Leutzbv a răspuns (pentru simplythebest123):

Ok, am spus deja ca daca esti fata imi cer scuze!

| simplythebest123 explică (pentru mixxjim):

Multumesc de link, sunt niste sfaturi foarte bune..cred ca o sa incerc cu cele mini.happy

| mixxjim a răspuns (pentru simplythebest123):

Sunt unele mini, alea ar putea fi folosite si de virgine, dar tot nu este recomandat :) plus ca daca stai la soare fluxul sanguin poate fi mai mare si poate da pe alaturi si e mai rau decat daca ai absorbant normal. cel mai bine ar fi sa vorbesti si cu mama ta si poate cu chiar cu un medic ginecolog, este o zona mult prea delicata si prea importanta sa nu o tratezi cu seriozitatea cuvenita :) instructiuni de aplicare ai aici http://www.clopotel.ro/......le-60.html