| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, ce sapun/ gel recomandati pentru igiena intima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza proasta fetelor este ca exista o flora vaginala =protejata de bacteri bune,iar aceste sapunuri distrug flora, iar studile confirma asta, desi nu des, nu abuziv ca dati infecti si asa acele bacteri iti fac bine treaba, mai bine cu un ceai de musetel, decat sa faci rau

| Yurisa a răspuns (pentru RAY):

Probabil cauta produse care nu distrug flora

| RAY a răspuns (pentru Yurisa):

Ceai de musetel, orice produs antibacteri afecteaza flora

| Paula2018 a răspuns (pentru RAY):

Medicul recomanda doar apa sau ceai si produsele bio. Ma gandeam ca poate are cineva ceva produse bio pe care le-a folosit si sunt ok.

| Paula2018 a răspuns (pentru RAY):

Multumeesc happy

| sopranaCadaverica a răspuns:

Incearca Lactacyd Sensitive. E super bun, curata perfect, fara parfum, are ph-ul conform zonei vaginale.