| Dellfina_Eglle_1962 a întrebat:

Fiul meu transpira foarte mult in palme vreau sa stiu ce trebuie facut sa nu mai transpire asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Andrei123654789 a răspuns:

E ceva genetic.El are mai multe glande sudoripare in palma ca alti, facandu-l sa transpire foarte mult acolo.Si eu am la fel de exemplu.Treaba asta nu poate fi "vindecata" dar poate fi ascunsa cu pudra de talc, creta sau ca anumite creme aplicate pe palma, pentru a astupa glandele respective.
Nu ai de ce sa iti faci griji.

Răspuns utilizator avertizat
| bluestrawberries a răspuns:

Mai bine ai merge la un doctor sa vezi sigur ce are. Nu te juca asa cu sanatatea copilului. Nu te lua dupa ce auzi ca nu faci bine deloc.

| Andrei123654789 a răspuns (pentru bluestrawberries):

Nu stiu ce cauti aici. Daca am raspunde toti ca tine la orice intrebare, s-ar sterge categoria asta.
Tu probabil te duci la doctor si cand te frigi in ciorba nu?

| bluestrawberries a răspuns (pentru Andrei123654789):

Daca nu stii, taci! Transpiratia abundenta a mainilor poate fi data de un numar mai mare de glande sudoripare. O alta cauza ar putea fi hiperactivitatea tiroidiana

| Andrei123654789 a răspuns (pentru bluestrawberries):

Da dar asta se manifesta prin transpirantie accentuata pe tot corpul, slabitul in exces, lipsa poftei de mancare, oboseala continua si tot ce tine de metabolism.Si nu poti spune ca nu stiu, fiindca tu insuti mi-ai aprobat raspunsul.