| sweetkiss4u4ever a întrebat:

ce sa fac ca sa nu mai imi transpire mainile.de obicei imi transpira atunci cand scriu sau cand nu fac nimic. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaStefania a răspuns:

Acest lucru se poate datora dezechilibrului neuro-vegetativ, agravat de emotii, sau unor boli profesionale (chimisti, coafeze etc). Transpiratia mainilor poate avea loc si in urma unei incalziri excesive in timpul executarii anumitor munci sau a unei aerisiri insuficiente.
Medicul va stabili diagnosticul si tratamentul. Local, se recomanda frectiuni cu alcool camforat sau un sapun medicinal cu tanin, masaje usoare cu produse antisudoripare, pudraje dese.
Funda?

1 răspuns:
| Bubless a răspuns:

Buna.
Ai putea sa te dai cu pudra.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate!