| alexandrurap a întrebat:

Flotarile ajuta la dezvoltaria pieptului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Ajuta. Este o regula: Tot cea ce este impins lucreaza, pieptul, iar tot cea ce este tras lucreaza spatele, dorsalul. Simplu. Legat de flotari, cele mai bune, sunt cele facute in monturi, cu bratele departate la nivelul umerilor. Atentie: Nu se fac flotari, cu bratele deschise foarte mult. Iar la flotari, lucreaza tricepsul umerii, putin piept dorsal si putin picior. Mai bine fa tractiuni la bara fixa sau mobila. Pa

| RS4 a răspuns:

Da, poti schimba pozitia mainilor, cu ele departate, dezvolti si spatele, umerii, si partea exterioara a pieptului, cu ele apropiate, va lucra si tricepsul mai mult, si parte interioara a pieptului!
Cel mai important e sa diversifici pozitia mainilor si astfel dezvolti mai multe parti ale corpului prin acelasi exercitiu... iti vei da seama la o anumita pozitie, daca faci flotari pana incep durerile musculare, cam ce parti lucreaza cel mai mult! sau la febra musculara de a 2-a zi! bafta!

| cristianorudi7 a răspuns:

Normal ca da, dar sa te tii de ele

| System a răspuns:

Da, ajuta!

| cristi 25 a răspuns:

Da ajuta, dar sa le faci cu mainile mai distantate, cu cat e mai distantate cu atat ajuta mai mult la dezvoltarea muschilor, si daca poti sa pui si picioarele undeva mai sus ar fi si mai bine, si cu mainile distantate mai mult si picioarele mai sus cam pe un scaun, pat eu stiu ce pozitie alegi tu...deci e cele mai bune flotarile pentru dezvoltarea pieptului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cele mai bune pentru dezv pieptului.eu fac de ceva timp si am ajuns la 40-42 repetari intr-o serie. fac zilnic 4 serii cu pauze de 3 minute. dp o luna deja ajunsesem la 25 de flotari(nu puteam face nici una inainte), bratul crescuse mse dezvoltase, la fel si pieptul care sa conturat si a crescut f mult fata de inainte!
PS! baga flotari! sunt cele mai bune

| OROw a răspuns:

Mah nu ma laud dar eu fac 30 dimineata 30 noaptea chiar ajuta simt cu ma doare antebratele pieptu tricepsu dar asta e pe moment dar sunt ffff bune continua sa faci