| Ellena11_2086 a întrebat:

La ce ajută flotările? thinking

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Muschii spatelui sunt mult mai multi decat trapez, si la flotari un se face trapez, trapezul se lucreaza ridicand umerii cu greutati mari in maini sau cu ramat vertical, sau alte exercitii specifice.

Biceps -> ZERO.

Cu cat priza e mai larga, cu atat lucrezi mai mult piept si mai putin triceps+deltoid anterior si cu cat priza e mai ingusta ( bratele mai apropiata ) intra mai mult tricepsul.

6 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Depinde cum le faci. Daca le faci cu mainile una peste alta sau cu mainile foarte departate dificultatea e mai mare.
Faci muschi la:
-piept
-brate (biceps si triceps la membrele superioare)
-trapez (muschii spatelui)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hash001):

Muschii spatelui sunt mult mai multi decat trapez, si la flotari un se face trapez, trapezul se lucreaza ridicand umerii cu greutati mari in maini sau cu ramat vertical, sau alte exercitii specifice.

Biceps -> ZERO.

Cu cat priza e mai larga, cu atat lucrezi mai mult piept si mai putin triceps+deltoid anterior si cu cat priza e mai ingusta ( bratele mai apropiata ) intra mai mult tricepsul.

| Numero1 a răspuns:

Piept si triceps.

| fitosulvostru a răspuns:

Sa fi mai sexy, sa ai musk big grin funda by https://facebook.com/TeVreauNumaiPentruMine

| BloodByVampire a răspuns:

Flotarile ajuta la intarirea musculaturii picioarelor si a antebratului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BloodByVampire):

Serios? De unde ai scos o asemenea aberatie?

| BloodByVampire a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu sunt experta in asa ceva ...eu stiam ce stiam si am zis-o! Sa stii ca daca te-am jignit cu ceva prin argumetul meu care nu era pentru tine, imi pare rau!