| marianalex55 a întrebat:

La ce ajuta flotarile?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt o mișcare de gimnastică care antrenează mușchii mâinilor, bicepșii, mușchii spatelui și ai abdomenului. Ajută la dezvoltarea și tonifierea acestora. Ca orice gimnastică ajută la menținerea sănătății.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu lucreaza biceps si spate, este miscare de impins (piept, triceps, deltoid anterior).

Bicepsul si spatele sunt lucrati prin miscari de tras (tractiuni, ramat).

| Cosmin86 a răspuns:

Piept (70%) si putin triceps+deltoid anterior(30%).

Sunt foarte bune ca incalzire inainte de un antrenament adevarat!

| aXy99 a răspuns:

Stimuleaza, in principal, muschii pectorali, apoi tricepsii brahiali si deltoizii anteriori. In functie de priza poti lucra mai mult sau mai putin tricepsul.

| Nătărău a răspuns:

La obosală.

| mitzok a răspuns:

Piept