| DreamAutopsy a întrebat:

Folosesc săpunul Dove exfoliant de 3 zile, problema e că am o reacție alergică și mi s-a iritat pielea (foarte urât), azi mi-au apărut pete roșii pe față care s-au și inflamat puţin. Mâine o să mă duc la medic... întrebarea este, aș putea să mă dau cu ulei de măsline pentru că tenul meu acum e foarte uscat sau e mai bine să nu mă dau cu nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Buna,eu zic sa astepti pana cand te vei duce la medic,pot aparea complicatii, desi uleiul de masline e bun in orice totusi ti-as sugera sa astepti pana maine, parerea mea.Ai grijakiss!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/

| Capsunica15 a răspuns:

Salut!,trebuie numai decit sa te atrezesi la un doctor, e foarte grav.Succes =).