| Andutsaa a întrebat:

Hei!:* am si eu o problema, a inceput asa: Ieri dimineata cand m`am trezit era foarte rosie la fata cu cateva pete maronii si un ten uscat.Toata ziua a fost asa, am folosit castraveti pe post de masca, aseara mi-am facut masca cu un galbenus de ou, ulei de masline si vitamina A.In dimineat asta cand m`am trezit nu mai eram asa, m`am dus la baie si m`am spalat pe ochi si dupa ce m`am sters m`am inrosit iar, iar tenul` il am foarte asprusad. Folosesc de 4 zile o crema de la Avon, nu cred ca ea ar fi motivu` plus ca acum 2 seri am mancat ceva salam si cred ca am facut o alergie, nu sunt sigurasad. V`i s`a intamplat? spuneti-mi va rog ce as putea sa fac sa nu mai am tenul asa uscat avand in vedere ca este duminica si nu pot sa merg sa`mi cumpar o crema hidratantasad, mi`e frica sa nu am vreo infectie in sangesad. Multumesc frumos ca ati avut rabdare sa cititi si pentru raspunsuri >:*big grin<

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndyNyappy5 a răspuns:

Ce crema de la avon folosesti?! si eu am patit asta de la aia Total Radiance de la ei si dupa ce n`am mai folosit`o mi-a trecut! uite ce masca am facut eu ca sa-mi revitalizeze tenul: o lingura de smantana rece, o linguritza de miere si cateva picaturi de ulei de masline si amesteci pana se omogenizeaza. o lasi cam 10 minute si te speli cu apa calduta apoi dai cu apa rece. si cand te stergi cu prosopul, nu te freci, doar tamponezi usor. nu`ti fa inca griji! si eu am patit asta cu mai multe creme...acum folosesc Nivea Natural Beauty si e foarte buna, nu`mi mai trebuie fond de ten si e si hidratanta. sau daca vrei, dar dupa un timp o sa ti se ingrase tenul daca o folosesti zilnic.cumpara`ti Lapte Doina nutritiv vitaminizant clasic. cu vitamina A si F. e foarte buna! si o poti folosi si ca demachiant. pe mine astea m`au ajutat. iar salam... daca nu esti alergica la el, nu stiu, nu cred :-s
sper doar sa te ajute ce m`a ajutat si pe mine, pentru ca stiu cum e! si te mai si ustura pielea.adk pe bine ma ustura cand se usuca.
bafta si ai grija ce creme folosesti, in afara de crema de hidratare 2 in 1 de la avon, tot ce am incercat a stricat. tata si-a luat crema de aia scumpa anti riduri si i se inrosise toata fata si ii aparusera bubite mici si rosii, s-a dat cu lapte doina, l-a usturat fata, dar a 2a zi era ca nou!hee hee
succes! ai grija de tine

2 răspunsuri:
| Andutsaa explică:

Imi cer scuze pentru greselile de ortografie, ma grabeam:*sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat de la galbenusul de ou...mi-am facut o masca din galbenus de ou si am stat cu el pe fata ap jumate de ora iar apoi aveam fata cu pete rosii si uscata parca as fi arsa, nu o sa mai folosesc, raman mai bine la uleiul de masline mi se pare mai bun