| emima a întrebat:

Fratylor ce sa fac ma simt foarte molesita si ma doare stomacul nu mai pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florar a răspuns:

Ai papat ceva nasol. ia scobutil, e pentru asta, si ceai de sunatoare, ai grija sa tragi repede de pe floare ca sa pastreze o aroma placuta. daca indata te duci si la wc dupa crampe, ia imodiu, o singura pastila pentru inceput

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ori ai facut o indigestie nasoala, ori nu ai mancat nimic. Daca ai indigestie si un scaun prost un imodium din 2 in 2 ore se rezolva, in a doua situatie mananca ceva.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cred ca este si din cauza calduriiwinkingEste prea cald.Bea un ceai si odihnestete mai mult kiss
Multa sanatate!happy

| SweetCandy a răspuns:

E de la mancare... ia o pastiluta sau bea un ceaihappy

| Ciprian271 a răspuns:

Incearca sa stai linistita pe pat si sa nu faci miscari bruste. AAAAAAAAA. Sa stai pe spate, iar din jumate in jumatate de ora sa te dai cu spirt pe frunte si sa bei un pahar nu o cana de apa si sa mananci fructe si legume si alte mancaruri usor de digerat. DA?!

| florar a răspuns:

Trebuie sa va spun ca diareea e modul in care organismul incearca sa se dezintoxice, de aceea un abuz de medicatie antidiareica este nercomandat, medicamentele in sine, pot aduce alte complicatii de aceea e bine sa fie luate cu mare atentie si masura, mai bine mult ceai si cum s/a mai spus, repaos, pentru linistirea spasmelor; Cand spasmele sunt puternice nu se ia imediat nici o alta a doua pastila. o respiratia foarte profunda diminueaza mult spasmul, pana isi face efectul tratamentul. inca doua trei scaune proaste trebuie tolerate. daca ele persista si se indesescsi a doua zi, trebuie mers la medic caci poate fi o infectie cu salmonela, mai ales vara, mai ales cand se consuma preparate la. diverse localuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pe stop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am o problema de citeva luni ma doare burta rau de tot
cind sunt acasa in siguranta nu am probleme dar cind sunt la scoala simi amintesc de burta ma ia durerea si trebuie sa ma duc la toaleta sad si degeaba ma duc :-s nu stiu ce sa mai fac am facut si analize am fost si internata in spital si numi gaseste nimic stiti cumva de la ce este?

| Dior a răspuns:

Nu pune raspunsuri din astea!