| ang3l_iN_the_night a întrebat:

Fructele si legumele ajuta la cresterea inaltimii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, fructele si legumele fac parte din alimentatia noastra, ajutand la vitaminizarea, dezv. corpului, prin extractul de glucoza, fructoza, etc. necesar organism., dar pentru. crestere exista efortul fizic!, Pa, pa!

| JesterRO a răspuns:

Ajuta, dar ceea ce accelereaza cresterea in inaltime ar fi si un sport...baschetul de exemplu.

| r8driver a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Împreună cu un sport de înălţime te pot ajuta în creştere: volei, înot, handbal, baschet.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da impreuna cu sportul ex inot asta daca ai sub 18 ani daca nu tenis de masa Nu manca mancaruri cu multe calorii

sper ca sfatul meu sa iti fie de ajutor

| conflict a răspuns:

Depinde pe cati saci de fructe si legume intentionezi sa te urci! tongue