| Kcristy a întrebat:

Fumatul afecteaza rinichii? doar cine stie sa raspunda tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Fumatul afecteaza toate organele din organism. Organele nu sunt piese de schimb ca la masina!

| stlucian a răspuns:

Fumatul afecteaza toate organele mai putin apendicele.Pe care unii nu-l mai au big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul este responsabil pentru mai mult de 85% dintre cazurile de cancer pulmonar, fiind de asemenea asociat cu alte forme de cancer: cancer al gurii, faringelui, laringelui, esofagului, stomacului, pancreasului, colului uterin, rinichilor si colonului.
Vezi aici: http://www.topsanatate.ro/......20377.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fumatul contribuie la aparitia cancerului vezicii urinare, a pancreasului si a rinichilor. Fumatul tigarilor sau a pipei este adesea implicat in cancerul pulmonar, al gurii si esofagian.
Te pup!

| HyTeZz a răspuns:

Nu doar k tii affecteaza tii face scrumiera xD si da sunt fumator si stiu asta din prorpia experienta

| Lorentzo_Mli_1994 a răspuns:

Grea intrebare tongue..bv pustiului care a spus-o