| lor3nutza a întrebat:

Buna am auzit ca daca fumezi slabest e adevarat? ....stiu ca daca te lasi de fumat te ingrasi FUNDA(am 13 ani si vreau sa stiu pentru ca am niste probleme cu greutatea)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elliana534 a răspuns:

Dafuq. Fumatul te ajuta sa nu mai ai pofta de mancare daca fumezi inainte de masa, dar nu se merita eu fumez de la 14 ani si am slabit prin 3 metode:
1. Ma trezeam de dimineata la 4 faceam jogging 10-40 minute veneam facem un dus si atipeam pana la sapte. Te simti minunat dupa
2. Abdomene, flotari, genoflexiuni in serie de cate 20 de 20 de ori au de 10 e zi, esti fata ar trebui sa lasi flotariile.
3. Un mar inainte de masa nu strika e ieftin cam la 10-20 minute inainte de masa.
Si cam un adaos cand eram in criza ca merg la mare si aveam burta luam plastic de ambalat mancarea imi infasuram pe burta vreo 10 straturi, ieseam a jogging si dupa il mai tineam 2-3 ore pe mine in 2 saptamani am dat jos toata burta.
Bft sper ca te-am ajutat

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu cand m-am lasat de fumat am slabit laughing

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu e adevarat.
Daca fumezi nu mai simti nevoia sa mananci iar daca te lasi de fumat trebuie sa inlocuiesti tigarile cu mancare, de asta spun oamenii lucrul asta.
Dar stiu oameni care fumeaza de mult timp si sunt grasi sau care s-au lasat si-s tot slabi... deci nu te apuca. E mai bine fara tigari.

| Dana211 a răspuns:

Nu e deloc adevarat. Faptul ca unii se ingrasa atunci cand se lasa de fumat e pentru ca simt nevoia sa inlocuiasca tigara cu altceva (in cea mai mare masura pentru ca exista si alte cauze) dar daca te apuci de asa ceva nu vei slabi.Vei ramane la fel cum esti si pe langa probleme cu greutatea vei avea in timp si probleme cu plamani, gatul, dintii etc

| ツDiana a răspuns:

Da...asa am auzit si eu.Dar sunt si alte modalitati de a slabi...la 13 ani sa te apuci sa fumezi, nu este tocmai o solutie.

| jhonsmyth a răspuns:

Eu fumez de11ani,acu am22de ani si sincer arat normal, am73kghappy
Si despre slabit cu ajutorul tigarii...pffff este o prostie daca tu ai pe cineva in familie care are peste masura greutatii normale atunci cu siguranta il mostenesti, sa auzim de binehappy
Putin sport nu ar strica cate10minute in fiecare seara inainte de a merge la nani!
Imi dai funda:X:X

| olivikkka a răspuns:

In orice caz nu te apuca de fumat, sunt o multime de metote de slabit, daca o sa fumezi o sa faci cancer si o sa ai o multime de probleme cu sanatatea

| 니코 a răspuns:

1)esti prea mic sa incepi sa fumezi
2)da ii adevarat
dar sa nu faci obsesie
apucate si u pe 18 ani ii cel mai indicat dar nu pentru o durata mare de timp pentru ca asa iti distruti ficatul si o sa ai o viata mai scurtasad
ai grija ce facihappy

| JustRay1 a răspuns:

Nu este adevarat eu am o vecina de 19 ani si are 100kg si fumeaza cate 2 pachete pe zi si tot degeaba. Acum ii este frica sa se lase doarece ii este frica ca se ingrase mai mult decat este. Deci daca ai o problema te-as sfatui sa te duci la un medic si in nici un caz sa faci dupa ureche. Cu sanatatea nu-i de joaca.

| GuJBu a răspuns:

Problema cu greutatea fiind esti mai plinuta? daca da nu inseamna ca trebuie sa fumezi ca nu e sanatos si pe deasupra poti face cancer la plamani. poti slabi intr-un mod mai simplu. SPORT.

Daca esti mai slabuta, inseamna ca ar trebui sa mananci mai mult.

Uite un sfat : NU FUMA!

| Teo2002 a răspuns:

Tigarile te ajuta sa slabesti pentru ca iti elimina simtul de ati fi foame.Dar sunt si faore nocive si te sfatuiesc sa slabesti facand sport nu prin tigari, bafta.