| compcris00 a întrebat:

Funda.Am niste baieti in clasa care fumeaza mult(vreo 6 tigari pe zi) si mi-au propussa mergem la Kalian deoarece acesta "nu dauneaza sanatatii". Chestia asta e adevarata ca nu dauneaza sau chiar dauneaza mai mult ca o tigara simpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Nu te duci sa fumezi cu ei! Nu te lua de sfaturile rele ale baietilor prost-crescuti si lipsiti de educatie, nu stiu sa deosebeasca bunele de rau! Ei se inseala amarnic! Toate tigarile, chiar si cele electronice si mai ales care scoate fum prin narghilea sint extrem de daunatoare asupra sanatatii, risti sa faci cancer sau sa ramai fara un plaman ducand la insuficienta pulmonara respiratorie!

| compcris00 explică (pentru untu):

Mersi frate de raspuns.

| compcris00 explică (pentru untu):

Ilbintreb azi pe unu din el daca calianu dauneaza sanatatii, la care el a inceput sa surada si sa spuna nuuuu(nici nu se compara cu o tigara adevarata).A mai spus ca dauneaza acolo oleaca creieirul daca fumezi mult.

5 răspunsuri:
| Raikch a răspuns:

Hmm, nu merită să îți strici viață cu o țigară, data viitoare când un coleg te cheamă la o țigară, băutură alcoolică, cel mai bine pentru tine ar fi să îl refuzi imediat, după ce consumi un drog îți va fi destul de greu să te lași de el, chiar dacă fumezi, nu o să te afecteze pe moment, dar în viitor te va afecta foarte tare. Dacă ai nevoie de mai mult ajutor îți poți ruga părinții să te ajute în legătură cu asta. Baftă! happy

| compcris00 explică (pentru Raikch):

Mersi bro.Intr-a 8-a era un baiat care fuma si toti ii spuneau ca e prost.Acum dupa elbsa-luat alti 5 baieti.Cu bauturile alcoolice tot el a inceput sivkalianuvtot el.A vindut di tigarivelectronice si mi-au spus ca nu-i nimic la prima tigara dar eu nu vreau.

| LoLiCkRoLL a răspuns:

Narghilea ( Kalian ) e mai daunatoare ca o tigara simpla. dar cum ai spus si tu ca ei fumeaza vreo 6 tigari pe zi, dar Narghelia ( Kalian-ul ) se fumeaza mai putin. de aia se socoate mai putin daunator. dar nu-i adevarat ( funda? )