| yAdrian a întrebat:

Funda! Cum sa im prepar singur o masca pentru cosuri? Funda! big grin Ce "ingredinete" imi trebuie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GrepolisKing a răspuns:

Pai iti trebuie asa
Faina si Spirt
le amesteci si le pui peste cosi
Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Andradalaura a răspuns:

Mai bine iei si iti faci o masca cu argila ..este cel mai indicat ..iti face si pielea fina si iti si usuca cosurile

| JulieJuly a răspuns:

Poti folosi si o masca de la oriflame (pure nature cu extract din brusture)sau sa iti faci o masca din 2 lingure de afine(sau alte fructe de padure), 2 linguri de suc de lamaie si cateva linguri de iaurt pe care le pui intr.un blender pana obtii o pasta moale.Las-o 10-15 min. pe fata si apoi clatesti bine. happy