| ralusycretz a întrebat:

--FUNDA-- M-a tras curentul foarte tare. Ma doare dantura si m-am umflat la fata, iar sub ochiul stang mi s-a inrosit. Arat ca un monstru. Eu sunt in Italia si nu stiu ce medicamente sa cumpar de aici. Am luat niste antibiotice dar nu au niciun efect. Stie cineva niste remedii naturiste pentru problema asta? Am nevoie de ajutor! Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Remediile naturiste sunt ca apa sfintita ---pot ajuta intr-o oarece masura, dar nu pot stinge /vindeca infectia! N-ai alta solutie decat aceea de a plati o consultatie medicala( mai ales ca ai luat antibioticul asa, de capul tau!).

| 23partyboy a răspuns:

Daca te ai umflat posibil sa fie si un abces dentar pentru care ai putea lua amoxicilina este buna si pentru dureri, pune ti si niste vata in urechi in cateva zile ai sa te simti mai bine

| temugin a răspuns:

Fa o infuzie cu apa si sare: fierbi apa si sare intr-o oala pana clocoteste si apoi pui un prosop si bagi capul sub prosop vreo 20 de minute! adica respiri aburii! noroc!

| Babylonul a răspuns:

Un ceai fierbinte de musetel, o tigara aprinsa pusa langa ureche cu partea opusa, o batista calda cu spirt ceva relaxare si fii cuminte bafta laughing

| SimonaGiorgi a răspuns:

Pai pentru raceli nu se iau anitbiotice dar de ce nu mergi la farmacie si poate iti da ceva.