| jon22 a întrebat:

FUNDA.Ma doare un pic capul si in casa am un ketonal de 150mg e periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andradutsa a răspuns:

Ketonalul se ia si el intr-un fel. trebuie sa respecti prospectul, daca te incadrezi in varsta corespunzatoare.
el este putin periculos daca ai probleme cu stomacul pentru ca iti poate provoca dureri.

poti lua ketonal dar daca cumva intervin reactii adverse te adresezi medicului sau farmacistului.

3 răspunsuri:
| VallyGL a răspuns:

Depinde de varsta ta daca ai peste 15 ani nu patesti nimic

| DieBitch a răspuns:

Se spune ca Ketonal poate afecta vederea.dar bine inteles, luat in cantitati mari.

| Allexandrascumpika17 a răspuns:

Daca ai sb 15 ani e foarte periculos.Sa speram ca ai peste caci daca ai nu este nimic dar daca vazi ca nu isi face efectu si mai ei una si una vei fii dependent ca de drog deci ai grija cum iei doar una nu mai mult